RTTC National Championship 10 ? Juniors and Women

When? Sunday May 25, 0900am

Where? Race headquarters; Bohunt School, Longmoor Road, Liphook, Hampshire, GU30 7NY

Course: P883 ? A3 between Buriton interchange and Princes Bridge interchange, Liss

JUNIORS

1 Jake Butler Ingear Cycling Development Squad

2 Daniel Leavesley Sotonia CC

3 Ross Slaughter Ingear Cycling Development Squad

4 Philip Peters I-Team.cc/trek/oneleven

5 Thomas Knowlton Sotonia CC

6 Phil Lisher Team Welwyn

7 Adam Gent Ingear Cycling Development Squad

8 Jamie Scanlan Oxford City RC

9 Tom Nason South Western RC/Evans Cycles

10 Toms Bowering Swindon Road Club

11 Tom Fitzpatrick Diss & District CC

12 Joshua Teasdale-Seagrave Stockton Wheelers CC

13 Rob Yeatman Oxonian CC

14 Oliver Rossi Glendene Biketrax CC

15 Laurie Brooking Buxton CC

16 Jack Waller Lotto/Olympia Team/Interbike

17 Tom Stockdale Evesham & District Wheelers CC

18 Alistair Slater Bourne Wheelers

19 Joseph Magnus Team Welwyn

20 Jim Lewis Glendene Biketrax CC

21 Dean Fuller Camel Valley C & TC

22 Tom Gosbee Team Welwyn

23 Matthew Woods Stockton Wheelers CC

24 James McLaughlin Guernsey Velo Club

25 Richard Houghton www.keswickbikes.co.uk

26 Luke Smulders Ingear Cycling Development Squad

27 Callum Hill-Smith Guernsey Velo Club

28 Robert Bowles BMCC

29 Dani King I-Team.cc/trek/oneleven

30 Sara Gent Sussex Nomads

31 Elinor Thorogood Ystwyth CC/Continental/Summit Cycles

32 Hannah Mayho Longstaff Cycles/BH

33 Corrine Hall Twickenham CC

34 Alexandra Greenfield Pinarello RT

35 Katie Colclough Team Halfords Bikehut

36 Greta Junker Somerset Road Club

37 Hannah Barnes Palmer Park Velo

38 Sam Allen North Hampshire RC

39 Finnian Haynes Alford Wheelers

40 Oliver Young Edinburgh RC

41 Ewen McDonald Halesowen C & AC

43 Jonathon Knox Kent Valley RC

45 Daniel Arblaster Guernsey Velo Club

47 Ethan Conlin Stockton Wheelers CC

49 Erick Rowsell Team Corridori

51 Joe Perrett Glendene Biketrax CC

53 Jack Randle Bournemouth Jubilee Wheelers

55 Dexter Gardias Torq-Colnago

57 Tom Yeatman Glendene Biketrax CC

59 Callum Lister Torq-Colnago

61 Richard Handley Max Gear RT

WOMEN

2 Wendy Frost Redmon CC

63 Chris Beal Nottingham Clarion CC

64 Anne Marshall Hampshire Road Club

65 Gail Summerlin Leicestershire RC

66 Jackie Wakeford Charlotteville CC

67 Anne Buttler VC Long Eaton

68 Deana Dibnah Farnham Road Club

69 Barbara Wellings Altringham Ravens CC

70 Ann Marshall South Western RC

71 Jill Brown VC Long Eaton

72 Charlotte Blackman London Dynamo

73 Jane Allen …a3crg

74 Sarah Farmer Team Axiom

75 Birgit Scott Fenland Clarion CC

76 Sara Dias Ayton …a3crg

77 Lowenna Smith VC Walcot

78 Monique Hoban 34th Nomads

79 Sarah Byrne GS Strada

80 Gail Aspden Penzance Wheelers CC

81 Linda Stocks Maidenhead & District CC

82 Helen Eborall Cambridge CC

83 Jill Bartlett Hounslow & District Wheelers

84 Gill Henshaw VC Long Eaton

85 Auriel Forrester www.scientific-coaching.com

86 Linda Seymour Reading CC

87 Rebecca Leaper North Shropshire Wheelers

88 Elizabeth Clayton CC Giro

89 Kelly Moore GS Strada

90 Laura Bissell www.scientific-coaching.com

91 Nina French Vectis Offshore Sports CC

92 Juliette Clark In-Gear Quickvit RT

93 Leigh Corby-Johns …a3crg

94 Charlotte McDonald CC Basingstoke

95 Jackie Bull Fat Birds CC

96 Danielle Archer …a3crg

97 Helen Goulding Caesarian Cycling Club

98 Tonya Antonis www.scientific-coaching.com

99 Samantha Jenkins Bedfordshire Road CC

100 Samantha Lea Nottingham Clarion CC

101 Sarah Lovelock Science In Sport.com

102 Gillian Reynolds Willesden CC

103 Jo Edson …a3crg

104 Ann Bowditch Science In Sport.com

105 Lucy Roberts Flitch Chrono

106 Emilie Fisher XRT Elmy Cycles

107 Katie King Oxford University CC

108 Gabriella Day Team Swift

109 Anne Staley Plan-B Racing

110 Sally St Leger …a3crg

111 Emma Trott Team Halfords Bikehut

112 Avril Swan MI Racing

113 Pippa Handley HWV De Tubanters

114 Michelle Lindley CC Weymouth

115 Nicky Zadora Banbury Star CC

116 Melanie Conibear Hemel Hempstead CC

117 Jenny Lloyd-Jones London Dynamo

118 Claire Sadler Bicester Milennium CC

119 Louise Burman …a3crg

120 Becki Rimmington VC St Raphael

121 Carole Gandy Kent Cycles RC

122 Emily Ducker MI Racing

123 Jessica Wilson-Young Edinburgh RC

124 Claire Lee Shaftesbury CC

125 Leigh Harvey North Road Club

126 Joanna Wells Hounslow & District Wheelers

127 Louise Day Fat Birds CC

128 Lynsey Anderson TheGreenRoomGroup.com

129 Christine McLean Shetland Wheelers

130 Michelle Brown Wyre Forest CRC

131 Danuta Tinn Maidenhead & District CC

132 Jenny Derham RT316

133 Ruth Eyles Beacon Roads CC

134 Jessica Allen Team Halfords Bikehut

135 Trudi Sammons Reading CC

137 Charlotte Wadsworth TheGreenRoomGroup.com

139 Clare Ella Lincoln Wheelers CC

141 Lynn Hamel TheGreenRoomGroup.com

143 Helen Carter Science In Sport.com

145 Louise Dutch Poole Wheelers

147Jane Kilmartin London Phoenix CC

149 Lesley-Anne Walkling Science In Sport.com

151 Melanie Williams www.agiskoviner.com

153 Joanna Rowsell Team Halfords Bikehut

155 Julia Shaw GS Strada